Jak psát web

Vydělejte si peníze snadno a rychle

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web


TRIUMPH PALACE


Výška:264 m Město:Moskva Rok otevření:2005 Počet pater:57 Stát:Rusko

OSMÁ STALINOVA SESTRA


Triumph Palace je jedna z nejvyšších budov v Moskvě. Po instalaci špičky dosáhl výšky 264,1 metru. Čtyřiapadesátipatrový obytný komplex zapsaný do Guinessovy knihy rekordů si vysloužil přezdívku Osmá Stalinova sestra... Jeho design byl totiž navržen tak, aby svým vzezřením napodoboval ostatních sedm moskevských mrakodrapů, postavených ve Stalinově éře padesátých let minulého století. Mezi nejslavnější z nich patří charakteristická budova Moskevské státní univerzity , která se stala symbolem v povědomí snad všech Rusů, pro něž představuje přibližně totéž co newyorkský Empire State Building pro Američany.

VYUŽITÍ


Triumph Palace postavil developer Don Stroy nedaleko stanice metra Sokol ve stejnojmenné čtvrti na severozápadě hlavního města Ruské federace. Mrakodrap v postmoderním stylu určitě nebude domovem "dolních 150 milionů": vybavení více než 1000 luxusních apartmá bude zahrnovat veškeré moderní vymoženosti včetně samozřejmostí jako je internetové připojení. K dispozici bude obyvatelům mimo jiné i řada exkluzivních klubů.

PADESÁTIMETROVÁ VĚŽ


Ocelová špice
Zajímavým technologickým představením byla příprava a umisťování špičky paláce. Inženýři postupovali v několika etapách. Nejprve byly modely věže otestovány na větrnou zátěž ve speciálním tunelu. Poté bylo po částech zkonstruováno 48,3 metru vysoké ústřední ocelové těleso, které bylo následně opět rozebráno na 3000 kusů určených ke galvanizaci. Kvůli riziku koroze ve velké výšce věže bylo na každý z nich naneseno několik ochranných vrstev. Celková váha špičky tak dosáhla 52 tun. Základ věže vyzvedly do výšky přes 200 metrů speciální jeřáby. Tato primární konstrukce, sestávající z osmi částí, byla smontována na zemi na prostranství v blízkosti mrakodrapu. Po vyztužení tělesa ocelovými pláty byla špička v několika fázích dopravena na vrchol Triumph Palace dvěma helikoptérami Mig o nosnosti 5 a 8,5 tuny. Věž je vybavena i takzvaným dynamickým oscilačním supresorem, jenž zajišťuje ochranu nápory větru ve velké výšce. Tento potlačovač výkyvů se skládá ze čtyř částí a dohromady váží kolem osmi tun.


GALERIE

EXTERNÍ ODKAZY

www.skyscraperpage.com - (anglicky)

© 2017 mrakodrapy.kvalitne.cz