Jak psát web

Vydělejte si peníze snadno a rychle

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web


FREEDOM TOWER


Výška:541 m
Výška střechy:417 m
Počet pater:82
Zahájení stavby:19.12.2006
Plánované dokončení stavby:11.9.2011
Město:New York
Stát:USA

SYMBOLICKÝCH 1776 STOP


Na místě tragédie z 11. září 2001 by mělo brzy vyrůst nové světové obchodní centrum. Nejvyšší z těchto nových budov bude Freedom Tower jejíž výška by měla být symbolických 1 776 stop (541 metrů), která má představovat datum 4.7.1776, kdy byla podepsána Deklarace nezávislosti, čímž získaly Spojené státy fakticky nezávislost.

DESÁTÉ VÝROČÍ


Stavba byla započata 19. prosince 2006 vztyčením tří základních ocelových sloupů. Po svém plánovaném dokončení na desáté výročí tragédie s 11. září by se mohla „Věž svobody“ stát jednou z nejvyšších budov světa a možná chvíli i nejvyšší budovou U.S.A. To však bude záviset na době dokončení, protože přibližně ve stejné době by měl být v Chicagu dokončen mrakodrap Chicago Spire, který svou výškou Freedom Tower jednoznačně překonává.

POTÍŽE


Přestavba WTC se dostává do časového skluzu, který je zapříčiněn problémy s financováním projektu. Původní předpokládané náklady byly navýšeny o několik miliard dolarů, což znamená, že se bude muset najít nějaké schůdné řešení. V důsledku toho je dost možné, že Freedom Tower nebude dokončen na desáté výročí tragédie z 11. září, jak se původně plánovalo.


GALERIE

EXTERNÍ ODKAZY

www.wtc.com - oficiální web (anglicky)

© 2017 mrakodrapy.kvalitne.cz