Jak psát web

Vydělejte si peníze snadno a rychle

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web


FEDERATION TOWER


Výška:506 m
Střecha:360 m
Počet pater:93
Zahájení stavby:2004
Plánované dokončení stavby:2009
Město:Moskva
Stát:Rusko

NEJVYŠŠÍ MRAKODRAP EVROPY


V Moskvě se od roku 2004 staví nejvyšší patrový dům starého kontinentu, jehož výška bude činit 354 m, s hrotem dokonce o 100 m víc. Je tvořen dvěma věžemi a nachází se v obchodním centru Moscow City, jemuž se přezdívá Moskevský Manhattan. Využití komplexu investoři vidí v kancelářských prostorech, luxusních bytech, bazénu, televizním studiu apod. Stavba mrakodrapu, jenž pojmenovali Federation Tower a který přeroste nedávno dokončený, 264 m vysoký moskevský obytný komplex Triumph Palace, má být dokončena v roce 2008. Na rozdíl od zbytku Evropy, která od vysokopodlažních budov upouští, v Moskvě se staví jeden mrakodrap za druhým. Za posledních pět let jich v Moscow City vyrostlo již patnáct.

VÝTAH PROJÍŽDÍ AKVÁRIEM


Velkolepý komplex stavby Federation Tower se skládá ze dvou navzájem propojených věží, připomínají úzkou loď s plachtami. Jedna z nich bude mít 87 podlaží, druhá 57. Kostru bude tvořit železobetonový skelet v kombinaci s leštěnou ocelí a sklem. Na projektu spolupracovali němečtí a ruští architekti, realizují ho stavbaři z Číny. V mrakodrapu budou sloužit panoramatické výtahy pohybující se rychlostí 10 m/s. Zajímavý je však centrální vyhlídkový lift, jenž bude netradičně procházet 20 m vysokým akváriem.

VYUŽITÍ MRAKODRAPU


V obou věžích vzniknou administrativní plochy, apartmány a luxusní hotel. V nejvyšších podlažích bude restaurace s výhledem na město, posilovna, bazén, televizní studia a vyhlídkové terasy. Na střeše se počítá také s heliportem. V tomto monumentu mají v budoucnu sídlit i moskevští radní.

PRŮBĚH STAVBY


Stavba menší z obou věží byla dokončena v dubnu 2008, výška této budovy je 243 metrů. Na dokončení jejího více než o sto metrů vyššího bratříčka si ještě budeme muset nějakou dobu počkat, dokončení celé stavby je totiž naplánováno na příští rok.


GALERIE
 28.6.200625.10.200611.10.200725.3.2008

EXTERNÍ ODKAZY

www.miraxcity.com - oficiální web (anglicky,rusky)

© 2017 mrakodrapy.kvalitne.cz