Jak psát web

Vydělejte si peníze snadno a rychle

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web


COMMERZBANK TOWER


Výška s anténou:300 m
Výška:259 m
Město:Frankfurt nad Mohanem
Rok otevření:1997
Počet pater:53
Stát:Německo

8 LET NEJVYŠŠÍ


Commerzbank Tower je nejvyšším budovou Německa a do nedávna byl i nejvyšší budouvou celé Evropy. Se svými téměř 260 metry tvoří dominantu Frankfurtu a ke špici vysílače umístěného na jeho střeše měří bezmála 300 metrů.

OCENĚNÍ


Jedním z důvodů, proč získal roku 1999 Sir Norman Foster Pritzkerovu cenu byl i citlivý přístup jeho architektury k ekologii. Foster se snaží vyřešit problematiku vztahu architektura a příroda tím, že umožňuje jejich vzájemnou koexistenci a vzájemné pozitivní působení. Podobně jako další Fosterova německá realizace Reichstagu v Berlíně je i nové ústředí jedné z největších bank v Německu založeno na důsledně šetrném užívání energií spojených s provozem budovy. Foster mistrně situoval ve složité urbanistické situaci jednotlivé hmoty v souladu s vytyčeným programem budovy tak, aby bylo možné všechny kanceláře v bance přirozeně osvětlit a také přirozeně odvětrat.

KONSTRUKCE


Smělá nosná konstrukce mrakodrapu s Vierendelovými nosníky vytváří uzavřený trojúhelníkovitý útvar, v jehož středu vytvořil Foster obří atrium, které funguje na principu komínu, jenž odsává znečištěný vzduch z kanceláří. Celý facility management budovy je propracován do posledního detailu. Velmi příjemná je rovněž veřejná část banky, která zapojuje celý komplex do organismu města a banka se tak stává jeho přirozenou a živou součástí. Commerzbank ve Frankfurtu je jedním z vrcholných děl moderní architektury konce 20. století. Norman Foster na ní ukázal, kam se v současnosti ubírá High-tech a utvrdil nás o své genialitě.


GALERIE

EXTERNÍ ODKAZY

www.emporis.com - (anglicky)

© 2017 mrakodrapy.kvalitne.cz