Jak psát web

Vydělejte si peníze snadno a rychle

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web


CHICAGO SPIRE


Výška:609,6 m
Počet pater:150
Zahájení stavby:25.6.2007
Plánované dokončení stavby:2011
Město:Chicago
Stát:USA

NEJVYŠŠÍ V AMERICE


Chicago Spire je výšková budova, které pozvolna roste v americkém "Větrném městě". Po dokončení okolo roku 2011 se Chicago Spire stane, se svými 609,6 metry (2000 stopami), nejvyšší budovou amerického kontinentu a zároveň druhou nejvyšší budovou světa, po dubajském Burj Dubai, a navrátí Chicagu prestiž města nejvyšších mrakodrapů. Spire se stane novou dominantou města a zařadí se po bok ostatních velikánů jako je Sears Tower.

VYUŽITÍ


V útrobách jeho 150 pater najde domov 1 193 lidí. Obytná stavba bude nabízet celou řadu služeb, které předčí doposud známá podobná zařízení ve světě, jako jsou například soukromá divadla, léčebné lázně, unikátní bazén s výhledem na Michiganské jezero, a prvotřídně vybavenou tělocvičnu. Žádná jiná budova se nevyrovná Chicago Spire, pokud jde o balkony, čtyřpokojové a ateliérové byty s jedinečným půdorysem nabízející různé pohledy na město a jezero z oken, která sahají od stropu k podlaze.

SPIRÁLA


Velice zajímavé je estetické řešení budovy, která se točí okolo své osy a vytváří tak spirálu. Každé poschodí bude v průměru o 2,44 stupně pootočeno od poschodí pod ním, s celkovou rotací 360 stupňů. Podobná výšková budova už na světě existuje a to HSB Turning Torso ve švédském Malmu, která však nedosahuje ani třetinu výšky Chicago Spire.


GALERIE
12.1.2008

EXTERNÍ ODKAZY

www.thechicagospire.com - oficiální web (anglicky)

© 2017 mrakodrapy.kvalitne.cz